Зміна юридичної адреси
Зміна юридичної адреси. Зміна місцезнаходження підприємства.
Місцезнаходження юридичної особи та його юридична адреса це тотожні поняття. Так як ця інформація містяться в Єдиному державному реєстрі, то при зміні адреси ці відомості необхідно своєчасно актуалізувати. Зміна адреси розташування (адреси) вимагає не тільки торкатися процесів перереєстрації компанії, але і суворого дотримання відведених законодавством термінів. Звернення до кваліфікованого юриста в Києві вбереже від повторної подачі документів і затягування термінів реєстрації нових даних.
Послуга | Вартість (грн.) | Виконання робіт (робочих днів) |
Зміна юридичної адреси | 2000 | до 5 |
Увага
У зазначені ціни не входить адміністративний збір та вартість послуг нотаріуса. Вартість нотаріальних послуг прораховується окремо - залежно від кількості засновників на підприємстві.
Коли необхідно зареєструвати нову адресу
У процесі підприємницької діяльності може виникнути необхідність змінити юридичну адресу компанії. Офіційним місцезнаходженням вважається адреса офісного приміщення, звідки здійснюється щоденне керівництво або фізичне місце розташування виробництва. У ЄДР вносять один з цих варіантів:
- адреса виробництва (ведення діяльності);
- розташування офісу юридичної особи.
Таким чином, дані про місцезнаходження юрособи повинні відповідати фактичною адресою управління або господарювання. Під час своєї діяльності юридична особа має право застосовувати свою адресу. Як правило, це відбувається з причин:
- зміна засновником місця проживання, за адресою якого реєструвалася компанія;
- закінчився договір найму приміщення, а продовження неможливо;
- в разі виявлення невідповідності фактичного і юридичного адреси;
- виробнича необхідність.
Тоді юрособа або фізособа-підприємець зобов’язані внести відповідні зміни до ЄДР. А також (при необхідності) і в Статут підприємства. Якщо підприємство веде свою діяльність на підставі модельного статуту, то вносити зміни необов’язково. Також не підлягає оновленню Статут, в якому немає даних про юридичну адресу підприємства.
Реєстрація нового адреси
Рішення про зміну адреси приймається на загальних зборах з оформленням протоколу. На підставі цього видається нова редакція Статуту (якщо в нього були внесені дані) і починається процес реєстрації в ЄДР. Для цього в повний пакет документів включають:
- виписку або копію свідоцтва про реєстрацію;
- оригінал чинного Статуту або завірена нотаріально його нова версія;
- протокол з рішенням загальних зборів, на якому погоджено зміну адреси (завірено нотаріусом);
- заяву про внесення нових відомостей в ЄДР (форма 3);
- оригінал довідки з статистики (якщо є);
- довіреність на представлення інтересів юрособи, завірена підписом і печаткою, на офіційному бланку компанії;
- квитанція про оплату арбітражного збору.
При наявності довідки 4-ОПП, свідоцтва платника єдиного податку або ПДВ, їх слід здати в ДПІ, як застарілі.